Israel's Nature Site

Insects, Molluscs and other small life forms from Israel (by Oz Rittner)

Scarabaeidae of Israel - Checklist

 

Family Scarabaeidae 

משפחת הזיבליתיים

  Subfamily Eucheirinae תת משפחה זיבליות ארוכות-רגליים 

Propomacrus bimucronatus Pallas, 1781  זבלית ארוכת רגליים

 

Subfamily Melolonthinae - תת משפחה

שבט – Tribe Melolonthini

Anoxia (Anoxia) maculiventris Reitter, 1890

Anoxia (Mesanoxia) cypria Zurcher, 1911

Anoxia (Protanoxia) laevimaculata Petrovitz, 1973

Anoxia (Protanoxia) orientalis Krynicki, 1832  אנוקסיה מזרחית

Anoxoides bytinskisalzi Petrovitz, 1971

Cyphonoxia praestabilis Reitter, 1889

Melolontha (Melolontha) albida Frivaldszky, 1835

Polyphylla (Polyphylla) olivieri Laporte, 1840

 

שבט – Tribe Rhizotrogini

 Aplidia caesarina Reitter, 1902

Aplidia chaifensis Kraatz, 1882

Aplidia endroedii Baraud, 1988

Aplidia fissa fissa Burmeister, 1855

Aplidia janczyki Baraud, 1988

Aplidia joannis Baraud, 1988

Aplidia lizleri Keith, 2000

Aplidia nitidula Kraatz, 1882

Aplidia petrovitzi petrovitzi Baraud,1988

Aplidia villosicollis Kraatz, 1882

Gnaphalostetha bonvoisini Reiche & Saulcy, 1856

Holochelus (Holochelus) setiventris Reitter, 1902

 

שבט – Tribe Pachydemini

Brenskiella flavomicans Brenske, 1897

Leptochristina pubicavula Reitter, 1902

Tanyproctus (Taniproctocera) sinaiticus Heyden, 1900

Tanyproctus (Taniproctus) kindermanni Reiche, 1861

Tanyproctus (Taniproctocera) crinitus Petrovitz, 1971

Tanyproctus (Taniproctocera) israeliticus Petrovitz, 1971

Tanyproctus (Taniproctocera) lederi Reiche, 1861

Tanyproctus (Taniproctocera) minutus Petrovitz, 1973

Tanyproctus (Taniproctocera) nabataeus Petrovitz, 1973

Tanyproctus (Taniproctocera) pumilus Petrovitz, 1973

Tanyproctus (Taniproctocera) saulcyi Reiche & Saulcy, 1856

 

Subfamily Sericinae -  תת משפחה

 Maladera (Cephaloserica) insanabilis Brenske, 1894  מלדרה מטרידה 

Maladera (Eusericula) modesta Fairmaire, 1881  מלדרה צנועה   

Maladera (Macroserica) punctatissima Faldermann, 1835

Maladera (Macroserica) syriaca syriaca Petrovitz, 1969

Omaloplia (Acarina) labrata Burmeister, 1855

Paratriodonta olivieri Blanchard, 1850

Paratriodonta tripolitana Brenske, 1889 (?)

 

Subfamily Rutelinae - תת משפחה

 Tribe Adoretini

Adoretus granulifrons Fairmaire, 1882

Adoretus irakanus Ohaus, 1928

 

Tribe  Anomalini

Anisoplia (Anisoplia) signata akbesiana Baraud, 1991

Anisoplia ferruginipes Petrovitz, 1963 (?)

Brancoplia klapperichi Petrovitz, 1971

Anisoplia pumila Mersuel, 1878

Brancoplia leucaspis leucaspis Laporte, 1840

Brancoplia mesopotamica Pilleri, 1954

Chaetopteroplia obenbergeri Vsetecka 1941

Chaetopteroplia syriaca Burmeister, 1844

Hemichaetoplia gossypiata Fairmaire, 1881

Anomala palaestina Pic, 1905

Asiopertha nazarena Marsuel, 1878

Blitopertha nigripennis Reitter, 1888

Pharaouns varicoloreus Burmeister, 1844

Tribopertha aegyptiaca Blanchard, 1851

 

Subfamily Dynastinae - תת משפחת הקרנפיות

Tribe Oryctini

קרנפית אירופאית  (Minck,1915) Oryctes nasicornis kuntzeni

קרנפית סיני  Oryctes agamemnon sinaicus (Walker,1871)

 

Tribe Pentodontini

 Heteroninchus licas Klug, 1835

יונית אלג'ירית     Baudi,1870 Pentodon algerinum dispar

Pentodon bidens sulcifrons Kuster, 1848

 Herbst,1789 Pentodon idiota idiota

Pentodon variolopunctatus deserti Heyden

יונית קרנפית  Forster,1771 Phyllognathus excavatus

Podalgus cuniculus arabicus Fairmaire, 1895

Temnorhynchus baal Reiche & saulcy, 1856

 

 Subfamily Cetoniinae - תת משפחת זבליות פרחים

שבט – Tribe Cetonini

 Subtribe – Cetonina

 

נחושתנית שעירה  Protaetia (Netocia) subpilosa dorchini  2006

 נחושתנית הקוצים  (Protaetia (Potosia) cuprea ignicollis (Gory et Percheron,1833

נחושתנית הגולן  (Protaetia (Cetonichema) speciosa jousselini  (Gory et Percheron,1833

נחושתנית יהודית  (Protaetia (Foveopotosia) judith  (Reiche,1871

   Protaetia (Netocia) vidua  (Gory et Percheron,1833) נחושתנית החרמון 

  Protaetia funebris funesta  (Menetries,1838) נחושתנית שחורה

נחושתנית הלבנון  (Protaetia (Netocia) afflicta  (Gory et Percheron,1833

 Protaetia (Eupotosia) afflnis pyrodera  (Reitter,1891) נחושתנית האש 

נחושתנית טרויאנית  (Protaetia (Netocia) trojana syriaca  (Reitter,1891

(Protaetia (Eupotosia) mirifica koenigi  (Reitter,1894

(Cetonia delegrangei  (Boucard,1893

נחושתנית מסופוטמית  (Aethiessa mesopotamica  (Burmeister,1842

  Aethiessa floralis  (Fabricius,1787) נחושתנית דרומית 

 Stalagmosoma albella (Pallas,1781)

 זבלית פרחים שעירה גדולה (Tropinota (Epicomentis) hirta suturalis (Reitter,1913

 זבלית הורד השעירה  (Tropinota squalida pilosa (Brulle,1832

  Tropinota vittula (Reiche et Saulcy,1857)  זבלית פרחים שעירה

Tropinota (Tropinota) ilariae (Dutto, 2007) זבלית פרחים מזרחית 

זבלית פרחים אביגיל  (Oxythyrea abigail (Reiche et Saulcy,1857

זבלית פרחים נעמי  (Oxythyrea noemi (Reiche et Saulcy,1856

 Oxythyrea cinctella (Schaum,1841)  זבלית פרחים נקודותיים

 

תת- משפחת הדבורניתיים    Subfamily Valginae

 כנפי החפייה קצרות ואינן מכסות את הפיגידיום (הגבית=טרגיט האחרונה הנראית בבטן) והפרופיגידיום. הגוף מכוסה קשקשים.

פיסת הרגל (טרסי) ארוכה מהשוק (טיביה). ציפורני פיסות הרגל זהות בגדלן.

 דבורנית החרמון  Valgus hemipterus  (Linnaeus,1758)

 

Subfamily Scarabaeinae - תת משפחת חיפושיות הזבל      

שבט – Tribe Coprini

 Catharsius sesostris  Waterhouse, 1888

Copris (Copris) hispanus cavolinii  Petagna, 1792

Copris (Copris) lunaris (Linnaeus, 1758)

 

שבט – Tribe Gymnopleurini

Gymnopleurus flagellatus (Fabricius, 1787)

Gymnopleurus geoffroyi geoffroyi (Fuessly, 1775)

Gymnopleurus mopsus ssp. mopsus (Pallas, 1781)

Gymnopleurus sturmii (MacLeay, 1821)

 

שבט – Tribe Oniticellili

 Euoniticellus fulvus (Goeze, 1777)

Euoniticellus pallens (A.G.Olivier, 1789)

Euoniticellus pallipes (Fabricius, 1781)

 

שבט – Tribe Onitini

Bubas bubaloides Janssens, 1938

Cheironitis furcifer (P.Rossi, 1792) 

Cheironitis pamphilus (Menetries, 1849)  

Cheironitis irroratus (P.Rossi, 1790)  ??

Cheironitis ungaricus (Herbst, 1789) ??

Onitis alexis ssp. septentrionalis Balthasar, 1942

Onitis damoetas Steven, 1806

Onitis ezechias Reiche and Saulcy, 1856

Onitis humerosus (Pallas, 1771)

Onitis ion (A.G.Olivier, 1789) ??

 

 שבט – Tribe Onthophagini

 Caccobius (Caccobius) histeroides (Menetries, 1832) 

Caccobius (Caccobius) mundus (Menetries, 1839) 

Caccobius (Caccobius) schreberi (Linnaeus, 1767 )

Caccobius (Caccophilus) pulicarius Harold, 1875 

 

Euonthophagus amyntas ssp. alces (Fabricius, 1792)

Euonthophagus atramentarius (Menetries, 1832)

Euonthophagus conterminus Petrovitz, 1971

Euonthophagus gibbosus (Scriba, 1790) 

Euonthophagus tissoni (Reitter, 1906) 

 

Onthophagus (Eremonthophagus) transcaspicus Konig, 1889 

Onthophagus (Furconthophagus) furcatus (Fabricius, 1781) 

Onthophagus (Micronthophagus) melanocephalus Klug 

Onthophagus (Onthophagus) illyricus (Scopoli, 1763) 

Onthophagus (Onthophagus) taurus (Schreber, 1759) 

Onthophagus (Palaeonthophagus) aerarius Reitter, 1892

Onthophagus (Palaeonthophagus) aleppensis Redtenbacher, 1843

Onthophagus (Palaeonthophagus) andalusicus Waltl, 1835

Onthophagus (Palaeonthophagus) angorensis Petrovitz, 1963

Onthophagus (Palaeonthophagus) bytinskii Balthasar, 1960

Onthophagus (Palaeonthophagus) coenobita (Herbst, 1783)

Onthophagus (Palaeonthophagus) cruciatus Menetries, 1832

Onthophagus (Palaeonthophagus) falzonii Goidanich, 1926

Onthophagus (Palaeonthophagus) fissicornis (Steven, 1809)

Onthophagus (Palaeonthophagus) fissinasus Fairmaire, 1895

Onthophagus (Palaeonthophagus) fracticornis (Preyssler, 1790)

Onthophagus (Palaeonthophagus) hermonensis Baraud, 1982

Onthophagus (Palaeonthophagus) lucidus (Sturm, 1800)

Onthophagus (Palaeonthophagus) marginalis Gebler, 1817

Onthophagus (Palaeonthophagus) muelleri P.Novak, 1921

Onthophagus (Palaeonthophagus) nebulosus Reiche, 1864

Onthophagus (Palaeonthophagus) opacicollis Reitter, 1892

Onthophagus (Palaeonthophagus) ruficapillus Brulle, 1832

Onthophagus (Palaeonthophagus) sericatus Reitter, 1892

Onthophagus (Palaeonthophagus) similis (Scriba, 1790) ??

Onthophagus (Palaeonthophagus) speculifer Solsky, 1876 - ??

Onthophagus (Palaeonthophagus) suturellus Brulle, 1832

Onthophagus (Palaeonthophagus) truchmenus ssp. truchmenus Kolenati, 1846

Onthophagus (Palaeonthophagus) vacca (Linnaeus, 1767) ??

 

 שבט – Tribe Scarabaeini

Ateuchetus puncticollis (Latreille, 1819)

Ateuchetus semipunctatus (Fabricius, 1792)  

 

Mnematidium multidentatum (Klug, 1845)  

 

 Scarabaeus (Mesoscarabaeus) cristatus Fabricius, 1775   

 

Scarabaeus (Scarabaeus) gangeticus (Castelnau, 1840)

Scarabaeus (Scarabaeus) irakensis Stolfa, 1938   זבלית עיראקית  

Scarabaeus (Scarabaeus) pius (Illiger, 1803)  

Scarabaeus (Scarabaeus) sacer Linnaeus, 1758  זבלית פרעה

Scarabaeus (Scarabaeus) typhon (Fischer de Waldheim, 1823) 

 

 שבט – Tribe Sisyphini

 Sisyphus schaefferi boschnakii Fischer de Waldheim, 1824

 

תת- משפחה   Subfamily Aphodiinae

Acanthobodilus immundus (Creutzer, 1799) 

Acrossus luridus (Fabricius, 1775) 

Alocoderus hydrochaeris (Fabricius, 1798) 

Alocoderus turbatus (Baudi, 1870) 

Amidorus cribrarius (Brulle, 1832) 

Amidorus obscurus (Fabricius, 1792)

Aphodius fimetarius (Linne, 1758)

Aphodius foetidus (Herbst, 1783) 

Biralus equinus (Faldermann, 1835) 

Biralus menetriesi (Menetries, 1847)

Biralus satellitius (Herbst, 1789)

Bodiloides ictericus ssp. ghardimaouensis (Balthasar, 1929)

Bodilopsis rufa (Moll, 1782)

Bodilopsis sordida (Fabricius, 1775)

Bodilus lugens (Creutzer, 1799)

Bodilus punctipennis (Erichson, 1848)

Bodilus sabaeus (Peyerhimhoff, 1907)

Calamosternus granarius (Linne, 1767)

Calamosternus hyxos (Petrovitz, 1962)

Calamosternus pseudounicolor (Balthasar, 1960)

Calamosternus trucidatus (Harold, 1863)

Chilothorax discedens (A. Schmidt, 1907)

Chilothorax distinctus (O.F. Muller, 1776)

Chilothorax hieroglyphicus (Klug, 1845)

Chilothorax hucklesbyi (Paulian, 1942) 

Chilothorax lineolatus (Illiger, 1803) 

Chilothorax melanostictus (W. Schmidt, 1840) 

Colobopterus erraticus (Linne, 1758) 

Erytus aequalis (A. Schmidt, 1907) 

Erytus cognatus (Fairmaire, 1860)

Erytus lindemannae (Balthasar, 1960)

Erytus mesopotamicus (Petrovitz, 1961) 

Erytus opacior (D. Koshantschikov, 1894)

Erytus pruinosus (Reitter, 1892)

Esymus filitarsis (Reitter, 1898)

Esymus merdarius (Fabricius, 1775) 

Esymus ornatulus (Harold, 1866)

Esymus pusillus (Herbst, 1789) 

Esymus suturinigra (A. Schmidt, 1916)

Eudolus quadriguttatus (Herbst, 1783)  

Euheptaulacus carinatus (Germar, 1824)  

Euorodalus longevittatus (A. Schmidt, 1916)

Labarrus digitatus (Harold, 1871)  

Labarrus lividus (Olivier, 1789)  

 

Labarrus splendidus (Petrovitz, 1955)  

Liothorax isikdagensis (Balthasar, 1952) 

Liothorax plagiatus (Linne, 1767)  

Loraphodius suarius (Faldermann, 1835) 

Mecynodes angulosus (Harold, 1869)  

Mecynodes leucopterus (Klug, 1945)  

Mecynodes trochylus (Reitter, 1892)  

Megatelus contractus (Klug, 1845)  

Melinopterus consputus (Creutzer,1799)  

Melinopterus prodromus (Brahm,1790)  

Melinopterus pubescens (Sturm,1805) 

Melinopterus punctatosulcatus ssp. hirtipes (Fischer, 1844) 

Melinopterus sphacelatus (Panzer, 1798) 

Melinopterus tingens (Reitter, 1892) 

Mendidaphodius angustatus (Klug, 1845) - Israel

Mendidaphodius armiger (Harold, 1874) - Israel, Syria

Mendidaphodius lepidulus (Harold, 1866) - Israel, Jordan, Lebanon

Mendidaphodius linearis (Reiche and Saulcy, 1856) - Israel, Jordan, Lebanon, Syria

Mendidaphodius palaestinensis (Petrovitz, 1963) - Israel, Jordan

Mendidius assectator (Balthasar, 1961) - Israel, Jordan, Syria

Mendidius (?) calliger (Sahlberg, 1908) - Israel, Lebanon, Syria

Mendidius fimbriolatus (Mannerheim, 1849) - Israel, Jordan, Syria

Mendidius palmetincolus (Karsch, 1881) - Israel, Sinai

Mesontoplatys arabicus (Harold, 1875) - Israel, Sinai

Nialosternus sitiphoides (d'Orbigny, 1896) - Israel, Jordan, Syria

Nialus politus (Mulsant and Rey, 1870) - Israel, Jordan, Lebanon, Syria

Nialus varians (Duftschmid, 1805) - Israel, Jordan

Nimbus contaminatus (Herbst, 1783) - Israel

Nimbus harpagonis (Reitter, 1890) - Israel, Jordan, Lebanon, Syria

Nimbus libanonensis (Petrovitz, 1958) - Israel, Jordan, Lebanon, Syria

Nimbus obliteratus (Panzer, 1823) - Israel

Nobius serotinus (Panzer, 1799) - Israel

Oxyomus sylvestris (Scopoli, 1763) - Israel, Syria

Parabodilus wollastoni ssp. iranicus (Balthasar, 1946) - Israel, Jordan, Lebanon, Sinai, Syria

Phalacronothus fumigatulus (Reitter, 1892) - Israel, Jordan, Lebanon, Syria

Phalacronothus hilaris (Harold, 1869) - Israel, Jordan, Syria

Phalacronothus quadrimaculatus (Linne, 1761) - Israel, Jordan, Lebanon, Syria

Plagiogonus esymoides (Reitter, 1893) - Israel

Plagiogonus nanoides (Balthasar, 1961) - Israel, Jordan, Syria

Plagiogonus praeustus (Ballion, 1871) - Israel, Syria

Plagiogonus syriacus (Harold, 1863) - Lebanon, Israel, Syria

Planolinellus vittatus (Say, 1825) - Israel, Jordan, Lebanon, Syria

Pseudacrossus koshantschikovi (Jakobson, 1911) - Israel, Jordan, Lebanon, Syria

Pseudacrossus suffertus (A. Schmidt, 1916) - Israel, Syria

Pseuderytus chobauti (Clouet, 1896) - Israel, Jordan

Pseudesymus lucidus (Klug, 1845) - Israel, Sinai

Sahlbergianus longissimus (Sahlberg, 1908) 

Subrinus (?) feculentus (Fairmaire, 1892) - Israel

Subrinus sturmi (Harold, 1870) - Israel

Subrinus vitellinus (Klug, 1845) - Israel, Jordan, Lebanon, Sinai, Syria

Volinus (?) signifer (Mulsant and Rey, 1870) Israel, Syria

שבט – Tribe Eupariini

Ataenius horticola Harold, 1869 - Israel, Jordan, Lebanon, Syria

שבט – Tribe Psammodiini

Brindalus porcicollis (Illiger, 1803) - Israel, Lebanon, Syria

Diastictus vulneratus (Sturm, 1805) - Israel, Lebanon

Leiopsammodius laevicollis (Klug, 1845) - Israel, Jordan, Syria

Psammodius asper (Fabricius, 1775) - Israel

Psammodius laevipennis A. Costa, 1844 - Israel, Lebanon, Syria

Psammodius nocturnus Reitter, 1892 - Israel, Lebanon, Syria

שבט – Tribe Rhyssemiini

Platytomus laevistriatus (Perris, 1869)  

Platytomus tibialis (Fabricius, 1798) 

Pleurophorus anatolicus Petrovitz, 1961  

Pleurophorus arabicus Pittino and Mariani, 1986  

Pleurophorus caesus (Creutzer, 1796)  

Pleurophorus opacus Reitter, 1893  

Rhyssemodes orientalis (Mulsant and Godart, 1875) 

Rhyssemus beritensis Marseul, 1878 

Rhyssemus verrucosus Mulsant, 1842  

Trichiorhyssemus setulosus (Reitter, 1892)  

 

 Back to Coleoptera Families Page

בחזרה לעמוד משפחות החיפושיות